Енергоефективний будинок

11 серпня 2015

Енергоефективний дім – це споруда з оптимальним мікрокліматом при низькому рівні енергоспоживання. Завдяки конструкції та інженерному обладнанню такий дім дозволяє зменшити використання енергії до 90% в порівнянні зі старими спорудами.  У зв’язку з швидкими темпами виснаження природних енергоресурсів та постійним ростом цін на їх використання концепція енергоефективного будинку набирає все більшої популярності в розвинених країнах світу.

В 80-х роках спеціалісти Міжнародної енергетичної конференції ООН ініціювали ідею щодо проектування «пасивних будинків», що будуть максимально незалежними від зовнішніх енергоресурсів та дружніми до природного середовища. Енергоефективні будинки можуть бути як такі, що споживають на 50% менше енергії, ніж стандартні будівлі, так і такими, що генерують енергію. Відмінна теплоізоляція, інноваційний продуманий дизайн та використання відновлюваних джерел енергії дозволяють таким будинкам продавати залишки енергії енергетичним компаніям.

В Україні прийняті наступні класи енергоефективності у відповідності з ДБН В.2.6.-31 «Теплова ізоляція споруд»:

 

 

Клас

Різниця в % від фактичного значення питомих тепловтрат qбуд від максимального допустимого значення, Еmax, [(qбуд- Еmax) / Еmax]•100%

 A від -50 і більше
 B від- 49 до 10
 C від- 9 до 0
 D від 1 до 25
 E від 26 до 75
 F 76 і більше

 

Основні компоненти енергоефективного будинку

  • Герметична суцільна оболонка фасаду створюється для того, щоб конструкція щільно прилягала. Такий ефект забезпечується за допомогою суцільної пароізоляції чи стрічки.
  • Внутрішня теплоізоляція створює теплоізоляційну оболонку навколо будинку, без розривів та енерговтрат. Для таких цілей використовуються мінеральні та органічні утеплювачі, пінополістирольні плити або вакуумна теплоізоляція. 
  • Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє подавати чисте повітря спочатку в кімнати для проживання, потім в коридор, ванну кімнату та кухню, після чого повітря з неприємними запахами виводиться назовні. 
  • «Теплі» вікна дозволяють зменшити тепловтрати в 2-3 рази. Використовуються широкі віконні профілі з внутрішнім утепленням; потрійне скло з двома низько емісійними покриттями та заповненням інертним газом; дистанційні рамки по краю склопакетів. 

Ви можете придбати теплоізоляційні матеріали для утеплення будинку у нас. Наші менеджери допоможуть підібрати найкращі рішення для вашої оселі.