Гіпсокартон: види та характеристики

10 вересня 2015

Гіпсокартон – універсальний матеріал, що дозволяє швидко та якісно монтувати стіни, обшивки, складні інтер’єрні конструкції. Гіпсокартон складається з двох шарів картону та гіпсового прошарку в таких співвідношеннях: гіпс (93%),картон (6%), додаткові матеріали (1%).

В основі матеріалу екологічно чистий гіпс – це осадовий матеріал, водний сульфат кальцію, CaSO4•2H2O, не горючий та вогнестійкий, є гарним тепло- та звукоізолятором, без запаху. Картон надає гіпсовому матеріалу міцність та виступає в якості основи для фарби, штукатурки, шпалер та плитки.

Якості та характеристики гіпсокартону прямо залежать від його видів.

Звичайний гіпсокартон використовують для оздоблення для оздоблення жилих та офісних приміщень з нормальною вологістю (до 70%) та середньою температурою. Сірого кольору з синім маркуванням.

Вогнестійкий гіпсокартон має підвищений опір до дії відкритого полум’я завдяки армуючим компонентам в основі матеріалу. Ідеальний для оздоблення виробничих приміщень, вентиляційних шахт, електричних щитів. Сірого кольору з червоним маркуванням.

Вологостійкий гіпсокартон завдяки протигрибковим домішкам та силіконовим гранулам залишається нейтральним до підвищеної вологості. Для ГКЛВ використовують картон, оброблений просочуючими речовинами. Використовується в приміщеннях з високими показниками вологості: ванних , кухонь , гаражів і підвалів. Зеленого кольору з синім маркуванням.

Волого- та вогнестійкий гіпсокартон поєднує якості матеріалів ГКЛВ та ГКЛО. Використовується в оздобленні виробничих приміщень з підвищеною вологістю та високими вимогами до пожежної безпеки. Зеленого кольору з червоним маркуванням.

Характеристика/вид ГКЛ ГКЛО ГКЛВ ГКЛВО

Маса при товщині листа S в мм, кг/м.кв.)

1хS 0,8-1,06хS 0,8-1,06хS 0,8-1,06хS
Щільність, кг . / М.куб. не більше 1250
Група токсичності Т1
Група горючості Г1 (важкогорючий)
Водопоглинання, % >20 >20 >10 >10
Теплопровідність,Вт/мК >0,36 0,22 >0,36 0,22
Міцність при згинанні, МПа >5,5
Твердість по Бринеллю <22

Крім того, гіпсокартон розрізняють по виду крайки, довжині, товщині та ширині. Найпоширеніша довжина листа -2500 або 3000 мм. Ширина матеріалу – 1200 мм. Товщина – 6 мм, 9 мм, 12,5 мм. Тонкий гіпсокартон використовується для обшивання складних по формі поверхонь, створення арок.

Гіпсокартон Knauf, профіль та супутні товари ви можете замовити в компанії «Буд Система». Наші менеджери допоможуть вам обрати необхідні матеріали.